Все більша кількість населення дбає про своє харчування, слідкує за раціоном, результатом якого є власне здоров’я, займається спортом, краще себе почуває. А завойовує український ринок Фалафель та стає все більше популярним серед населення різних вікових категорій, тому говорити сьогодні ми будемо про нього.

Він немає такої «брудної», негативної репутації як у шаурми, а складові дозволяють його їсти й вегетаріанцям, і тим хто поститься, і тим хто на дієті, тобто всім соціальним верствам. Фалафель – це смажені кульки на основі турецького нуту, нині найбільше популярним, який застосовують в приготуванні цієї страви, а також зеленого гороху та близькосхідних прянощів. Візуально нагадують маленькі котлетки, які не містять в собі м’яса тваринного походження та консервантів.

Національною стравою для українців заведено вважати борщ та сало так і для жителів Ізраїлю традиційним є фалафель, основою якого є нут багатий протеїнами та вуглеводами.

Враховуючи низьку ціну, швидке приготування в умовах фаст-фуду фалафель – це мрія дієтологів, де виступає основною стравою в раціоні вегетаріанців усього світу, смачною та корисною в усьому. Для тих хто бажає схуднути, попри відносно високу калорійність (300 ккал), багатий вітамінами «В» і містить у великих кількостях клітковину, що робить доброчинний вплив на травлення.

Як правило у всіх стравах додатковим компонентом так і у кульок фалафеля обов’язковим є соуси, які поліпшують смак та додають аромату. Класикою звичайно є соус тахіна на основі насіння кунжуту та оливкової олії. Часто злегка гірчить, тож не кожному він прийде до смаку, тому приходять на допомогу альтернативні варіанти типу гострого соусу «Табаско» і пасти «Хумус». Підсумовуючи досить цікаву історію походження фалафеля, популярність у всьому світі завдяки користі для організму людини, оригінального смаку, то виникає велике бажання скуштувати, якщо не доводилося раніше. Тільки проблемою може бути наразі досить обмежена кількість соціальних закладів харчування, які готують і тих, що здатні приготувати нутові кульки, а головне якісні!